Декоративно – прикладне мистецтво


Керівник гуртка – Ярушинська Світлана Вікторівна
У наш час відбувається  відродження  українських ремесел та декоративно-прикладного мистецтва. Саме на гуртку «Декоративно – прикладного мистецтва» діти знайомляться зі старовинними українськими ремеслами, їх напрямками.
Гурток тісно пов'язаний з використанням природних матеріалів та матеріалів, які є відходами виробництва (пластик, шпон, скло, дріт і т.д.).
Комбінуючи у роботах різні матеріали гуртківці освоюють різні техніки та методики такі як: орігамі, аплікація з паперу, аплікація з соломи, трави, писанкарство, основи живопису, ліплення з глини, солоного тіста, гіпсу, пластиліну, бісероплетіння.
Працюючи у різних напрямах  і техніках наші вихованці вчаться основ народних ремесел. Завдяки різноманітності занять діти відкривають у себе здібності до різних видів мистецтва.
Одним більше подобається живопис, іншим – паперова пластика, а треті відкривають свої таланти у писанкарстві чи бісероплетіні.
Майбутній художник
Слід зауважити, що кожна тема, яку ми вивчаємо є цікавою і пізнавальною. Наприклад, вивчаючи паперову пластику гуртківці познайомились з технікою орігамі, навчилися створювати об’ємно-просторові композиції з паперу, навчились створювати комбіновані аплікації з різних матеріалів.



Коли вивчаємо писанкарство, гуртківці самостійно підбирають фарби, віск, вчаться виготовляти барвники природного походження: лушпиння цибулі, кора дуба, кора  вільхи.                                                                                                                                             
Самостійно вибираючи тематику для композицій, гуртківці спочатку підбирають матеріал, потім створюють ескізи своєї об’ємної роботи. Створення власне композиції триває від 1 до 3 занять. Така робота вимагає посидючості та уважності.

Вироби з бісеру кожна дитина створює самостійно, підбираючи колір і розміри.  У створені композицій з бісеру використовуються різні допоміжні матеріали: вази, бокали, тарілки, гілки дерев, сухі рослини.

Гуртківці беруть активну участь у конкурсах, святах, іграх. На заняттях гуртка проводяться такі масові заходи: конкурс «Осінній букет»,  «Краща народна іграшка», ігри «Поле чудес», «Перший мільйон», «Що?Де?Коли?»
 Екскурсії в природу  – одна з нестандартних форм гурткової  роботи. Під час екскурсій вихованці спостерігають за сезонними змінами у  розвитку рослин та тварин,  збирають природній матеріал,  якій пізніше використовують при створенні своїх виробів та композицій.





Немає коментарів: