четвер, 6 листопада 2014 р.

Хто зверху?

Дослідження вчених, проведені за останні десять років, дозволяють нам говорити про те, що існують два типи мозку: чоловічий і жіночий. «У нас по-різному розвинені лімбічна система і кора великих півкуль, - пояснює доктор біологічних наук Сергій Савельєв. - Кора (вона відповідає за усвідомлене сприйняття, аналіз, порівняння, вибір) чоловіка містить близько 11 мільярдів нервових клітин, у жінки - близько дев'яти. Але в жіночому мозку домінує лімбічна система (давніша зона мозку, яка управляє фізіологічними, гормональними процесами, емоціями і інстинктивним поведінкою) ».
Інші найважливіші гендерні особливості функціонування мозку пов'язані з розміром його ділянок. У 2001 році нейрофізіологи з Гарвардської медичної школи під керівництвом Джіл Голдштейн (Jill Goldstein) провели порівняльне замірювання 45 зон мозку і встановили, наприклад, що у жінок, в середньому, краще розвинені ділянки лобової частки кори, де розташовані центри, що відповідають за планування дій. А у чоловіків - області тім'яної кори, які беруть участь в сприйнятті простору. Крім того, у чоловіків більший розмір мигдалеподібного тіла - невеликої ділянки мозку, яка контролює емоції, соціальну і сексуальну поведінку. «Цікаво, що в одних і тих же ситуаціях, - розповідає Ларрі Кехілл, - у чоловіків активізується праве ядро ​​амігдали, а у жінок - ліве. Саме тому чоловіки, розповідаючи про якусь подію, описують його в цілому, а жінки концентруються на деталях ».

При цьому серед жінок, є такі, які володіють «чоловічим» мозком, і навпаки. «Приблизно у 10% жінок мозок різного ступеня мускулінізіруваний, - розповідає Марина Бутовська. - Це пов'язано з тим, що їхня нервова система ще до народження, в утробі матері, у віці шести-восьми тижнів піддалася впливу надмірної дози тестостерону. Мозок в певній мірі фемінізованих у 15-20% чоловіків. Причина цього, навпаки, в нестачі тестостерону ... Найчастіше це відбувається в тому випадку, якщо мати в період вагітності пережила сильний стрес ».

Навіщо потрібен тестостерон?

Його кількість (у чоловіків тестостерона більше) визначає «стать» мозку, але не тільки.Тестостерону чоловіки зобов'язані багатьма якостями, необхідними на полюванні і на війні. Від нього залежать: м'язова сила, швидкість реакції і нетерплячість (92% водіїв, що сигналять на світлофорі, - чоловіки!), Агресивність, змагальність, інстинкт домінування (домінуючий самець забезпечує якість породи), влучність, витривалість і стійкість, загоєння ран, ріст бороди і облисіння, пильність (це дозволяє мисливцеві здалеку помітити звіра), орієнтація в просторі (щоб повернутися зі здобутком додому), тяга до пригод, до нового досвіду, готовність ризикувати, сексуальний потяг до молодої самиці (готової до відтворення) і бажання її захищати. В свою чергу, жіночі гормони естрогени розвивають в жінці потяг до домінуючого самця, сильного і досвідченого, визнаного у суспільстві (отже, не надто молодого, але здатного її захистити).

Ми говоримо на різних мовах

Чоловіки і жінки не тільки по-різному сприймають світ, але і говорять про різне і різними словами.
Чоловіки частіше говорять про політику, автомобілях, спорті; жінки - про дітей, моді, відносинах.При цьому все, про що говорить сильна стать, сприймається всерйоз, а жіночі розмови зазвичай розцінюються як тривіальні. Так проявляються соціальні уявлення, за якими те, що роблять і говорять чоловіки, значимо й важливо, а те, що роблять жінки, менш істотно. Жінки частіше вживають у своїй мові прикметники, використовують зменшувально-пестливі суфікси («дитинка», «миленький»); в мові чоловіків більше дієслів і іменників. Зазвичай сильній половині людства дозволено набагато більше, ніж представницям слабкої статі: жінки в цілому використовують літературні форми, тоді як чоловіки частіше вживають просторічні вирази, жаргон і лайку.
«Жінкою не народжуються, нею стають», - писала Сімона де Бовуар у книзі «Друга стать» (Прогрес, Алетейя, 1997). Схоже, що чоловіком теж не народжуються. Словом, кожній статі треба в будь-якому випадку знати свої сильні сторони ... щоб зуміти посміятися над своїми слабкостями!                                                                                                              джерело


Саме з цією метою між була проведена гра для старшокласників "Хто зверху?". Вихованці гуртків "Хімія on-line" та "Основи комп’ютерного моделювання з хіміко-бюлогічним нахилом" проявили свої знання чоловічої та жіночої психології, швидкість і гнучкість мислення та вміння входити в роль опонентів. Цього разу "хитрішими" були дівчата, але хлопці обіцяють взяти верх наступного разу ;)

Немає коментарів: