понеділок, 1 квітня 2013 р.

Зі святом, дорогі наші пташки! :)

  Цього прекрасного дня ми хочемо привітати всіх сов і зозуль, граків і дроздів, голубів і горобців і взагалі всіх пернатих! Адже перший день квітня-міжнародний день птахів.
  Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року. Того року 1 квітня було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, до якої Радянський Союз приєднався у 1927 році. В усьому світі відзначають Міжнародний день птахів, який проводиться щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 
  За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».
  З птахами пов'язано чи не найбільше народних вірувань, пісень, казок, звичаїв, традицій… Вони перші приносять нам навесні вістку про зародження ще одного витка життя. Птахи — це пісня і політ, символ волі і простору, вони піднімаються вище гір і хмар, перелітають пустелі, моря, океани...
  Але квітень — це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої Конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї. Деякі види повертаються на батьківщину ще з середини березня.   Традиційно першими прилітають лелеки, жайворонки та гуси, які вважаються вісниками весни.
  У Європі під загрозою зникнення понад 50% видів птахів. Від поведінки людей часто залежить їхня доля, адже навіть голосна розмова, просто людська присутність можуть примусити птахів покинути місця, де вони не один рік жили, а знайти нові досить складно. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - справжні катастрофи...
  Відзначали день птахів і на Дунаєвецькій райСЮН. З метою ознайомлення дітей з птахами нашого краю, розширення знань про спосіб їх життя, будову та особливості живлення; виховання бережливого ставлення до птахів; розвитку зв'язного мовлення, пам'яті  вміння аналізувати і співставляти; виховання інтересу і любові до живої природи в рамках відзначення Міжнародного дня птахів був проведений виховний захід, який підготувала й провела Мельник Ніна Анатоліївна - керівник гуртків станції юних натуралістів. Пропонуємо вам переглянути відео з заходу:
Цікава стаття про птахи рекордсмени.
Використано матеріали.

Немає коментарів: